Google Analytics Propertyدر گوگل وبمستر

 Google Analytics Property

اتصال گوگل آنالیتیکس به گوگل وبمستر

همانطور که می دانید گوگل وبمستر یکی ازابزار رایگان گوگل است که درک این که دقیقا چه چیز در سایت شما در حال اتفاق است را دارد. گوگل آنالیتیکس یا همان آمارگیر گوگل را با گوگل وبمستر اشتباه نگیرید گوگل آنالیتیکس میزان بازدیدکنندگان سایت شما را اندازه میگیردو به شما اطلاعاتی غنی می دهد تا بفهمید که کاربران شما چه کسانی هستند و از سایت شما چه می خواهند.

درمقابل، ابزار گوگل وبمستر، اطلاعات و گزارشاتی در رابطه با اینکه چطور صفحات وب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل پدیدار می شود را به شما می دهد.وقتی که آنالیزگر گوگل و گوگل وبمستر قابلیت های متفاوتی دارند، بنابراین کارکردن با هردوی اینها وقتی شما این دو ابزار را به هم لینک می دهید، نتیجه بهتری را به شما می دهد.در ادامه نحوه متصل نمودن  گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمستر را مشاهده خواهید کرد.

چگونگی لینک ابزار گوگل وبمستر به گوگل آنالیتیکس

  1. وارد صفحه اصلی ابزار گوگل وبمستر شوید و همانند تصویر بالا روی عبارت ” manage site” کنار سایت مورد نظر کلیک کنید.
  2. وارد بخش” Google Analytics property” شوید، اگر شما باهمان حساب کاربری که در آنالیزگر گوگل از آن استفاده میکنید، وارد گوگل وبمستر می شوید،گوگل آنالیتیکس به طور اتوماتیک اطلاعات آنالیزگر گوگل را پیدا می کند.
  3. در آنالیزگر گوگل نیز سایت خود را انتخاب کنید.بر روی گزینه save برای تکمیل لینک کلیک کنید.

چگونگی تکمیل لینک بین گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمستر

هنگامی که حساب های کاربری شما به هم لینک شدند، شما یک سری اطلاعات اضافی در هردوی این حساب ها مشاهده خواهید کرد.برای مثال گوگل وبمستر اطلاعاتی را از سایت هایی که javascript خود را غیر فعال کرده اند و یا حتی گوگل آنالیتیکس ندارند را دنبال کند.این درحال است که آنالیزگر گوگل چنین امکانی را ندارد.

این لینک همچنین به شما این امکان را میدهد که اطلاعات کلمات کلیدی که درگوگل آنالیتیکس ناپدید شده است را ببینید.این امر در سئو فوق العاده گرانبها می باشد.برای پیدا کردن این اطلاعات،همانند تصویر زیر وارد بخش Acquisition شده ،وارد گزینه ی Search Engine Optimization شوید و بر روی Queries کلیک کنید.

 Google Analytics Property

اگر شما هیچ اطلاعاتی در این بخش نمی بینید،می بایست به اشتراک گذاری گوگل وبمستر را با کلیک بر روی دکمه ی مناسب،فعال کنید.

 گوگل وبمستر

در پایین صفحه وارد بخش Webmaster Tools settingsشوید، روی گزینه ی Edit کلیک کنیدو سایت مورد نظر را لینک و متصل به گوگل آنالیتیکس کنید.

تنظیمات گوگل وبمستر

نتیجه گیری :

هنگامی که لینک و به اشتراک گذاری اطلاعات را تکمیل کردید، دید کامل تری از اتفاقاتی که در سایت شما رخ میدهد و بازدیدکنندگان سایت خود خواهید داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *