ثبت سایت در گوگل

ثبت سایت در گوگل چگونه است

ثبت سایت در گوگل  کاری آسان و رایگان است.شما حتی احتیاجی ندارید که مالکیت خود را به گوگل تایید کنید.گوگل خود موتور های خودکار جستجویی دارد که از نرم افزاری به نام “spider” برای دستیابی و بررسی سایت شما و ثبت سایت در گوگل استفاده می کند.در حقیقت سیر عظیمی از وب سایت ها که در فهرست گوگل لیست شده اند به طور دستی برای قرار گرفتن در این لیست ارائه نشده اند. اما زمانی که spider به این سایت ها دسترسی پیدا کرد؛ به طور خودکار به فهرست گوگل اضافه شدند. برای کسب اطلاعات دقیق تر پیشنهاد میکنیم به مقاله آموزش ثبت سایت در گوگل در سایت وبسیما مراجعه نمایید.
اگر شما یک آدرس url جدید به سایت خود اضافه کرده اید؛ ویا تغییر قابل ملاحظه ای در یکی از صفحات سایت خود داده اید؛ می توانید از گوگل در خواست کنید که آن صفحه جدید را هم نیز بررسی کند.

اگر سایت شما محصول؛ محتوا و یا سرویس خاصی را اائه می دهد(برای مثال فیلم ویدئویی ؛ اطلاعات تجارت محلی و یا لیست محصولات) با ثبت سایت در گوگل می توانید محصول خود را جهانی کنید.
برای این که اطمینان یابید که گوگل سایت شما راثبت کرده است به این طریق عمل کنید:

. Site:آدرس سایت مورد نظر
برای مثال عبارت [site:wikipedia.org ]نتیجه زیر را باز می گرداند                                                                                                                        http://www.google.com/search?q=site%3Awikipedia.org

 با وجود اینکه گوگل به میلیارد ها صفحه دسترسی پیدا می کند؛ این امری اجتناب ناپذیر است که امکان دارد دسترسی به برخی از سایت ها از قلم بینفتد که به طور متداول به دلیل یکی از موارد زیر است :

  • سایت مورد نظر به خوبی از سایت های مختلف لینک دریافت نکرده است.
  • راه اندازی سایت بعد از پایان بررسی های گوگل صورت گرفته است.
  • نوع طراحی سایت روند دسترسی ربات ها ی گوگل را سخت کرده است.
  • هنگام بررسی ربات های گوگل؛ سایت موقتا قطع شده است و یا هنگام بررسی ؛ ربات های گوگل پیغام خطا دریافت کرده اند.

جزئیات sitemap صفحات خود را ارائه دهید. sitemap بهترین روش برای ارائه ی همه ی آدرس های url به فهرست گوگل ودریافت گزارشی از گوگل مبنی بر قابل دیدن بودن صفحات سایت شما و ثبت سایت شما در گوگل  است. به وسیله ی نقشه سایت شما می توانید گوگل را از وجود صفحات خود و بروز رسانی آنها مطلع کنید؛ اما توجه داشته باشید که ارائه sitemap ضمانتی مبنی بر دسترسی گوگل به همه ی اطلاعات شما و شامل کردن آنها در صفحه ی نمایش نتایج جستجو نیست.

لینک آموزش ثبت سایت در گوگل  در مرکز آموزش گوگل وبمستر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *